0 850 303 46 15
bilgi@ikramorganizasyon.com

Gizlilik ve Güvenlik Politikamız

{www.ikramorganizasyon.com}

GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKAMIZ

            Siftah Ticaret-Yöresel Pazarlama/Market {www.ikramorganizasyon.com}

olarak müşterilerimizin gizlilik haklarının sürdürülmesine şüphesiz önem veriyor ve saygı gösteriyoruz.

       Bu bağlamda  Gizlilik Politikası oluşturduk. {www.ikramorganizasyon.com}"Site"sini ziyaret ettiğinizde bilgilerden tarafınızı haberdar etmek ve müşteri bilgilerine neden duyduğumuzu, bilgileri hangi amaçlarla kullandığımızı, hangi koşullar altında bilgileri açık kullanma zorunda kalacağımızı ve söz konusu bilgilerin kullanımı konusunda bizleri nasıl sınırlandırabileceğiniz konularında tarafınızı da aydınlatmak için iş bu gizlilik politikası beyanını oluşturmuş olduk.

 Yasal Uyarı: {www.ikramorganizasyon.com} müşterisi olarak kayıt yaptırıp ticari işlem yapabilmek için 18 yaş ve üstünde olmanız gerekmektedir. Sanal olarak denetleme imkânımız olmayacağı için sorumluluk ilgili kişileri bağlar.

             Herhangi bir sorunuz olursa lütfen {bigi@ikramorganizasyon.com} adresinden Müşteri Hizmetleri Ekibine e-posta göndermek ya da müşteri hizmetleri santral telefondan aramak suretiyle bize ulaşınız.

            Müşterilerimizden Ne Tür Bilgiler Talep Ediyoruz? 

a)      Kişisel Bilgiler 

            Siz değerli müşterilerimizle satış öncesi veya sonrası ile ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgilendirme yapabilmemiz için, iletişim halinde olabilmemiz için bazı bilgiler zorunlu olarak gereklidir. Site aracılığıyla satışa sunduğumuz ürünleri satın alabilmeniz için ise kişisel kimliğinizi tanımlayan bilgileri tarafımıza sağlamanız gerekmektedir. Girdiğiniz bilgileri Firma Sitesine alarak kayda geçirmekteyiz. Örneğin sizden, iletişim bilgilerinize yönelik (isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi gibi) bir kayıt formu doldurmanızı talep edebiliriz. Tüm bunlara ek olarak, sitemizden herhangi bir siparişte bulunduğunuzda, bazı müşteri (sipariş edilen ürünler ve ilgili promosyon kodları gibi) ve teslimat (teslimatı almak için müsait olmadığınızda alternatif iletişim, adres ve telefon numarası) bilgileri de tarafınızdan talep edilebilir. Bu bilgiler toplu halde "Kişisel Bilgiler" olarak adlandırılır.

            E-posta yoluyla bize ulaşır ya da online form, anket veya ek girdilerini doldurursanız, bu yolla elde edilen bilgiler Kişisel Bilgiler olarak derlenebilir. Belirli Kişisel Bilgilerinizi bizimle paylaşmayabilirsiniz. Bu durumda da Sitemizin belirli bölümlerini görüntüleyebilir ve Siteye erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca, isteğe bağlı bazı bilgileri de temin etmeyebilirsiniz. Ancak o zaman, Firma Sitemize ait birçok avantajdan faydalanma şansınız söz konusu olmayacaktır. Site ve Firmamıza güvenerek zorunlu iletişim bilgilerini paylaşmak sizler için avantaj ve fırsat olarak yansıyabilecektir.

            b)     Trafik Verileri 

            Sitemizi ziyaret ettiğinizde sizlere daha tutarlı hizmet verebilmek için şu bilgileri otomatik olarak takibe alıyoruz: IP adresiniz; kullanmakta olduğunuz bilgisayarın türü ve kullanmakta olduğunuz tarayıcının türü (toplu halde "Trafik Verileri").

1)      Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz?

            Tarafınızdan edindiğimiz Kişisel Bilgileri, taleplerinize cevap verme, müşteri siparişlerini işleme alma ve doldurma, belirli ürün ve hizmetlere yönelik sınırlamalarınızı doğrulama, faturalandırma, hizmetlerimizi geliştirme, daha üst düzey ve kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunma, sizinle irtibata geçme, özel teklif ve indirimlerden sizi haberdar etme amaçları doğrultusunda kullanıyoruz.

            Belirli zamanlarda, yeni ürün numunelerini ya da genellikle sipariş ettiklerinizden farklı olan ürün markalarını size göndermek için de Kişisel Bilgilerinizden faydalanabilmekteyiz. Ayrıca, siparişinizin yerine getirilmesi ve işleminizin tamamlanması için sadece gerekli olan düzeydeki Kişisel Bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşabiliriz.             Örneğinbelirli ürünler için üçüncü şahıs bir tedarikçi ile, siparişleri naklettirmek için harici bir nakliye şirketi ile, kullanıcıları mal ve hizmetler için faturalandırabilmek için ise kredi kartı işlemeleri yapan şirketler ile birlikte çalışmamız söz konusu olabilir. Ayrıca aşağıda 5. bölümde belirtilen doğrultuda yine Kişisel Bilgilerinizi paylaşabiliriz.  Yukarıda ve aşağıda 5. bölümde aksi belirtilmedikçe ve tarafınızdan müsaade edilmedikçe, Kişisel Bilgileriniz üçüncü şahıslar ile paylaşılmayacaktır. 

2)      Kayıt Dosyaları

            Trendleri analiz etmek, Siteyi yönetmek, kullanıcı faaliyetlerini takip etmek, anonim ve kitlesel kullanım hakkındaki demografik bilgileri kapsamlı bir biçimde paylaşmak için IP adreslerinden faydalanıyoruz. 

3)      Tanımlama Bilgilerini (Çerezleri) Nasıl Kullanıyoruz? 

 "Tanımlama bilgisi", sabit diskinize depolanan size ilişkin bilgilerdir. {www.ikramorganizasyon.com} kullanıcılarına ilişkin tanımlama bilgileri, sizi eski ziyaretçi olarak görür ve siz Sitemizde dolaştıkça, sistemimizin alışveriş sepetiniz ile diğer alışveriş bilgilerinizi hatırlamasını sağlar.

            Sistemimizin bilgisayarınıza tanımlama bilgisi atamasına müsaade ettiğinizde, ziyaret başına tek seferden fazla şifre girmeniz gerekmeyecektir. Böylelikle sitemizde gezinirken zaman kazanmış olursunuz. Tanımlama bilgileri, aynı zamanda ilgilerinizi öğrenmemize ve Sitemizdeki deneyimlerinizi üst düzeylere çıkarmamıza olanak tanır. Örneğin, tanımlama bilgileri sayesinde sizin eski müşterilerimizden olduğunuzu ve Sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde, sistemimizin ürün seçimlerinizi hatırlaması için kullanıyoruz. Ancak tanımlama bilgilerini kullanarak Kişisel (e-posta adresiniz hariç) ve Finansal Bilgilerinizi depolamıyoruz. Birçok İnternet tarayıcısı, tanımlama bilgilerini otomatik olarak kabul eder ve tarayıcınızın, söz konusu tanımlama bilgilerini kullanmaması konusunda talimat verebilme seçeneği sunar. Bu işlevi etkisizleştirdiğinizde Siteyi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak {www.ikramorganizasyon.com} alışveriş deneyiminin bazı özellikleri yitirilebilir.

 

            Online reklam verebilmek için piksellerden veya bağımsız GIF vb. dosyalarından faydalanmaktayız. Söz konusu GIF dosyaları, reklam yönetim ortağımız tarafından sağlanır. Bu dosyalar sayesinde, İnternet tarayıcınızdaki eşsiz tanımlama bilgilerini saptar ve böylelikle hangi reklamların kullanıcıları Sitemize yönlendirdiğini öğrenmemizi sağlar. Tanımlama bilgisi bizim için çalışan bir başka reklamcı tarafından yerleştirilir. Tanımlama Bilgisi ve Ön Plan teknolojileri yardımıyla, edindiğimiz ve paylaştığımız bilgiler anonim bir nitelik kazanır ve kişisel olarak saptanamaz. Söz konusu teknolojiler, isim, adres, telefon numarası veya e-posta adresi gibi bilgilerinizi içermeyecektir. 

4)      Kişisel Bilgilerin Paylaşılması 

            Yukarıdaki 2. bölüme ek olarak, anonim ve kitlesel bir bazda, demografik bilgileri iş ortaklarımız ve reklamcılarımızla paylaşıyoruz. Bu tür bilgiler, kişisel olarak saptanabilir bilgiler ile bağlantılı değildir.

            Hizmetlerimizi size ulaştırmak için üçüncü şahıslarla yakın çalışmalar yürütüyor ve bir başka şirketle iş birliğimiz söz konusu olduğunda, fonksiyonların yerine getirilebilmesi için bu şirketlerle bilgi paylaşımında bulunuyoruz. 

5)      Potansiyel ve Kayıtlı Müşterilerden Bilgi Talep Etme

{www.ikramorganizasyon.com} Sitemiz, ürün ve hizmetlerimiz konusunda bilgi almak için potansiyel müşteriler tarafından doldurulmak üzere bir sipariş formu temin etmektedir (kayıtlı olmayan kullanıcılara erişilebilir bölgelerde). E-posta dahil olmak üzere kayıtlı müşterilere ve ilgi duyabileceklerini düşündüğümüz potansiyel müşterilere ilave yazışmalar da yönlendirebiliriz. Bunlara ek olarak, belirli zamanlarda sizden ürünlerimiz, hizmetlerimiz, Sitemizde ve diğer pazarlama materyallerinde görüntülenebilecek olan geçmiş deneyimleriniz hakkında müşteri geri bildirimi de talep edebiliriz. Bu programlara katılım isteğe bağlıdır; katılım gösterirseniz, tarafımıza, geri bildiriminizin tamamını ya da bir kısmını münhasır olmayan, telifsiz, sürekli, kesin ve tamamen alt lisans verilebilir şekilde kullanma, çoğaltma, uyarlama, yayınlama, dağıtma ve görüntüleme haklarını ve geri bildiriminiz doğrultusunda {www.ikramorganizasyon.com} tarafından belirlendiği üzere isim ve soy isminizi, yalnızca isminizi, sondan ilk harfini ve semtinizi kullanma iznini vermiş olursunuz. İlerideki {www.ikramorganizasyon.com} e-posta kampanyalarının kapsamına dâhil edilmemek için ("çekilme" talebi), Sitemizdeki Hesabınız adlı bölümdeki bilgilerinizi güncellemeniz ya da {bilgi@ikramorganizasyon.com} adresinden bize bildirmeniz yeterlidir.

6)       Piyasa Araştırması 

          {www.ikramorganizasyon.com} ,  hizmet ve ürün bileşimimizi geliştirmek adına tarafınızdan bilgi edinmek için piyasa araştırma şirketinin sağladığı hizmetleri güvence altına alabilir. Söz konusu geri bildiriminiz isteğe bağlıdır ve sonuçlar, kitlesel eleştirilerde kullanılacaktır.

7)      Kayıp ya da Çalıntı Bilgiler

            Kullanıcı adınız veya şifreniz kaybolur, çalınır ya da izinsiz olarak kullanılırsa, derhal bizi durumdan haberdar etmelisiniz. Böyle bir olay meydana geldiğinde, sistemimizde bulunan, kullanıcı adınızı veya şifrenizi iptal etmenizi hatırlatıyor ve uygun şekilde kayıtlarımızı güncelliyoruz.

 

 

8)      Gizliliğinizin Sınırları

            Sitemiz, diğer İnternet sitelerinin linklerini içerebilir. {www.ikramorganizasyon.com} , linklere ve/veya sizi üçüncü şahıs İnternet sitelerine yönlendiren reklam sembollerine tıkladığınızda, bizden ziyade üçüncü şahısların gizlilik politikalarına tabi olacağınızın bilincinde olmanızı istemektedir. İnternette gizliliğin korunmasını desteklememize rağmen, üçüncü şahısların ve diğer İnternet sitelerinin gizlilik politikalarını ilgilendiren faaliyetler konusunda sorumluluk almamaktayız. Herhangi başka bir İnternet sitesi ile iletişime geçtiğinizde ya da söz konusu sitelere herhangi bir kişisel bilgi sağlamadan önce, tarafınıza gönderdiğimiz gizlilik beyanını ve kullanıcı koşul ve şartlarını okumanızı tavsiye ederiz. İş bu Gizlilik Politikası, yalnızca Siftah Ticaret-Yöresel Pazarlama/Market firmamızın bu {www.ikramorganizasyon.com} Sitesinden edindiği bilgiler için geçerlidir. 

9)      Güvenliğiniz

  {www.ikramorganizasyon.com} , Kişisel Bilgilerinizi korumak amacıyla çeşitli önlemler almaktadır. Kayıt/sipariş formumuzda kullanıcılardan hassas bilgilerin girilmesi istendiğinde (kredi kartı numarası gibi), söz konusu bilgiler şifrelenir ve şifreleme yazılımı ile koruma altına alınır. {www.ikramorganizasyon.com} sitemiz, kredi kartı numaranızı güvenli soket katmanı (SSL) şifreleme teknolojisi kullanılmak suretiyle İnternete aktarılmadan önce şifreler. Sipariş formumuz gibi güvenli bir sayfada herhangi bir işlem yapmaksızın "gezinirken", Microsoft Internet Explorer, Mozilla, Opera, Safari, Google Chrome ve Maxthon vb./gibi İnternet tarayıcılarının alt kısmında görünen kilit ikonu, kilitsiz ya da açık modun aksine kilitlenmektedir. 

            Kişisel Bilgilerinizi edindiğimizde, gizliliklerini sürdürmek için gerekli çabayı göstermemize rağmen, İnternete ya da diğer kamusal ağlara veri aktarımının %100 güvenli şekilde gerçekleştirilebileceği hususunda garanti verilememektedir. Bunun sonucunda, tarafımıza aktardığınız herhangi bir bilginin ya da online ürün ve hizmetlerden tarafımızca aktarılan veya sizin edindiğiniz bilgilerin güvenliğini temin ve garanti edemiyoruz. 

10)  Bilgilerinizin Kullanılması Nasıl Sınırlandırılır? 

            Kullanıcılarımıza, siparişlerinin alınması, işlenmesi, yerine getirilmesi ve teslim edilmesi amacıyla verdikleri bilgileri, bu amaçlarla doğrudan bağlantılı olmayan konularda kullandırma hakkından "çekilme" seçeneği sunulmaktadır. Bu haktan çekilmek ve ürün bilgisi, ürün numunesi, promosyonlara yönelik iletiler/e-postalar gibi ilginizi çekeceğini düşündüğümüz materyallerin bizden, sitelerden ve sahibi olduğumuz şirketlerden tarafınıza gönderilmesinden feragat etmeyi tercih ederseniz, aşağıdaki iki yöntemden birini seçerek bize bildirimde bulunabilirsiniz:

11)   Firma İletişim Bilgileri ve Müşteri Hizmetleri

 Siftah Ticaret-Yöresel Pazarlama/Market

 {Tahsin Yazıcı Mah. Fatin Rüştü Zorlu Cad.No:8/17}-İZMİR

adresine gönderebilirsiniz veya   telefondan arayabilir,  veya bilgi@ikramorganizasyon.com} adresine e posta atabilirsiniz.

            Tarafımızda gönderilen herhangi bir broşür ya da iletiye sahipseniz lütfen bunu talebinizde bildiriniz; söz konusu materyaller mevcut değil ise yalnızca posta adresinizi ve e-posta adresinizi belirtmeniz yeterlidir.

{bilgi@ikramorganizasyon.com} adresinden bize e-posta gönderebilirsiniz (lütfen posta adresinizi ayrıntılı belirtiniz).

            Bilginizin kullanılmasını sınırlandırmaya yönelik talimatlarınız, mümkün olan en kısa sürede işleme alınacaktır. Ayrıca, Sitede bulunan Hesabınız adlı bölümden de bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

 

12)  Düzeltmeler

            Kişisel Bilgilerinizden herhangi biri değişirse (Posta Kodu gibi) ya da hizmetimizden faydalanmayı sonlandırmak isterseniz, tarafımıza sağlanan kişisel bilgileri düzeltebilir, güncelleyebilir veya kaldırabiliriz.

             Bunun için yeni bilgilerinizi {bilgi@ikramorganizasyon.com} adresine göndermeniz gerekmektedir. Tüm bunlara ek olarak{www.ikramorganizasyon.com} Sitede bulunan Hesabınız adlı bölümden de bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

 

13)  Onayınız ve Mevcut Politikayı Değiştirme 

  {www.ikramorganizasyon.com} sitemizi kullanarak, işbu Gizlilik Politikasının şartları çerçevesinde bilgilerinizin edinilmesine ve kullanılmasına rıza gösterdiğinizi ifade etmiş olursunuz. Gizlilik Politikamızı değiştirmeye karar verirsek, bilgiyi nasıl edindiğimiz, nasıl kullandığımız ve hangi koşullar altında ifşa ettiğimizi öğrenmeniz için söz konusu değişiklikleri sitemizde yayınlayacağız. Bildirimden sonra da bu sitenin kullanımına devam edilmesi, bilgilerinizin, tarafımızca değiştirilen politika doğrultusunda kullanılmasını onayladığınız anlamına gelecektir. Gizlilik Politikası veya Müşteri Sözleşmesi üzerinde gerçekleştirilen değişikliklerden haberdar olmak isterseniz, lütfen bildirimin gönderilmesini istediğiniz adres üzerinden {bigi@ikramorganizasyon.com} adresine e-posta gönderiniz.

14)  Yasalarca Öngörülen İfşa Koşulları

            İyi niyetimizle söz konusu ifşa faaliyetinin yasa buyruklarına riayet etmek için gerekli olduğunu düşündüğümüz durumlarda, yasalarca gerekli görüldüğünde ya da {www.ikramorganizasyon.com} , Siftah Ticaret-Yöresel Pazarlama/Market çalışanları ve yöneticilerine yönelik mahkeme kararı veya yasal sürece itaat etmek adına bazı Kişisel Bilgilerinizi ifşa edebiliriz. Ayrıca {www.ikramorganizasyon.com} kendisinin oluşturduğu Kullanım Koşullarını ihlal eden ya da {www.ikramorganizasyon.com}  'un mülkiyet haklarına, kayıtlı ve potansiyel müşterilerine veya söz konusu faaliyetten etkilenen herhangi bir kimseye zarar veren ya da müdahalede bulunan tarafı belirlemek, iletişime geçmek ve karşı dava açmak için gerekli olduğuna inanılan bu tür bilgileri ifşa etme hakkını saklı tutar.

{www.ikramorganizasyon.com} Gizlilik Politikasına yönelik geri bildirimlerinizi bizim için son derece önemlidir. Önerilerinizi, yorum ve taleplerinizi {www.ikramorganizasyon.com} adresine LÜTFEN İLETİNİZ